Echipa de handbal feminin, de Divizia A, CSU CSM a pierdut la Timișoara

Echipa bihoreană de handbal feminin CSU CSM a încheiat sezonul Diviziei A, Seria B, cu o înfrângere la trei goluri, suferită duminică, pe terenul formației CSU de Vest Timișoara. Partida, care s-a desfășurat în cursul dimineții, s-a încheiat cu scorul de 34-31 pentru gazde, însă formația orădeană a făcut deplasarea în ziua meciului!

Dacă până la ora acestui meci handbalistele pregătite de Doina și Cristian Ardelean au demonstrat că stau excelent la capitolul condiție fizică întorcând soarta mai multor partide în repriza secundă, de data aceasta, călătoria din ziua meciului care a avut startul la ora 10 și-a arătat efectele. Astfel, CSU CSM Oradea a pierdut cu 31-34, după ce la pauză a condus totuși cu 13-12.

Faptul însă că antrenoarea orădeană Doina Ardelean a mizat mai mult pe garnitura tânără s-a văzut și pe lista principalelor marcatoare. Astfel, Mădălina Pantea (cu 7 goluri), Georgiana Codrea (cu 6) și Ligia Puț (cu 6) au vârsta de până în 20 de ani.

În pofida înfrângerii, CSU CSM Oradea a încheiat sezonul pe locul al V-lea, în Seria B.