Înotătoarea Huszar Ingrid, pe podium la Gimnaziada de natație din Maroc
Mai 22, 2018, 0 Comentarii
Tânăra speranță a înotului românesc, orădeanca Huszar Ingrid a participat alături de alți 4 sportivi de la CSA Steaua, CSS Hunedoara si CSM Baia-Mare la Gimnaziada de natație din Maroc.
Competitia s-a desfasurat la Marrakech in intervalul 4-7 mai, iar delegatia tricoloră a fost condusă de Răzvan Florea. Sportiva legitimată la Crișul Oradea a fost singura din lotul României care a urcat pe podiumul de premiere.
Eleva antrenoarelor Cristina Madau si Georgeta Schier a castigat medalia de bronz in proba de 200 m bras. Huzsar Ingrid a mai obtinut de asemenea cateva clasari remarcabile la Gimnaziada de natatie din Maroc: locul 7 la 100 m bras, locul 9 cu stafeta de 4×100 m liber si locul 10 la 50 m bras.























