Echipa BC Rookies Oradea, bronz în Liga Națională de baby baschet, la Mangalia

Echipa feminină de baschet a clubului orădean BC Rookies și-a adjudecat medaliile de bronz la turneul Ligii Naționale de baby baschet de la Mangalia. Elevele antrenorilor antrenori Vereş Attila şi Salamon Bela au obținut șase victorii consecutive, după care au cedat în semifinale, dar apoi s-au impus în meciul pentru locul al III-lea.

Echipa orădeană a învins pe rând echipele: CSS Reghin, CSS Craiova, Sportul Studenţesc Bucureşti, CS Cuza Sport Brăila, ABC Leii Bucureşti şi Olimpia 3 Bucureşti.

În semifinale orădencele au pierdut însă în fața celor de la ACS Dan Dacian Bucureşti, iar în finala pentru locul 3 au învins ACS Gladius Tg. Mureş, cu scorul de 27-8.

Competiția a fost câștigată de ACS Dan Dacian Bucureşti, în timp ce pe poziția secundă s-a situat CS Olimpia 2 București. Turneul feminin a reunit la start 48 de echipe.