După revenirea din cantonament, Luceafărul continuă antrenamentul

După ce a revenit din cantonamentul din Austria, formația bihoreană de fotbal Luceafărul Oradea a disputat miercuri, la Baza Sportivă Luceafărul Felix de la Sânmartin, un nou joc amical. De această dată, „roș-albaștrii” au întâlnit echipa Unirea Livada, revelaţia returului sezonului trecut din Liga a IV-a Bihor.

Așa cum era de așteptat, elevii antrenorului Cornel Țălnar s-au impus cu scorul de 3-1, după un joc pe care l-au dominat. La pauză Luceafărul conducea cu 1-0, după ce a reușit să înscrie, în minutul 20, prin C. Roșu.

În partea a doua, în minutul 55, Feher a urcat scorul la 2-0, iar zece minute mai târziu, Claudiu Codboban a marcat pentru 3-0. Golul oaspeților l-a marcat Bogdan Laslău, în minutul 79.

De menționat însă că, pe lângă cele trei goluri, „luceferii” au mai ratat tot atâtea ocazii foarte mari, prin Goge, Feher, care a trimis în bară și Bactăr.

În următorul joc, sâmbătă, de la ora 10, Luceafărul va evolua tot la baza de la Sânmartin, în compania echipei CSC Sânmartin.