Echipa orădeană de handbal masculin CSM a suferit cea de-a doua înfrângere

Echipa orădeană de handbal masculin CSM a suferit cea de-a doua înfrângere din actuala ediție a campionatului ligii secunde, după ce, sâmbătă, elevii antrenorului George Tăutu au cedat la o diferență de șapte goluri, cu 31-38, pe terenul celor de la HC Szejke Odorhei. În pofida eșecului, bihorenii rămân în fruntea clasamentului însă.

Handbaliștii de la CSM Oradea au suferit cel de-al doilea eșec din actuala ediție a campionatului Diviziei A. Astfel, elevii atrenorului George Tăutu au pierdut, sâmbătă, confruntarea din deplasare, cu HC Szejke Odorhei, din prima etapă a primului retur din Seria D.

Bihorenii au cedat cu cu scorul de 31-38, într-un joc care a reunit în tribune peste o mie de spectatori.

Jocul a fost echilibrat în primele 15 minute, când scorul a fost egal, după care gazdele s-au desprins și au ajuns la pauză să conducă cu cinci goluri, scor 19-14.

Din păcate, orădenii nu au reușit să facă față cu brio ofensivei gazdelor, deși cu câteva minute înainte de final s-au apropiat la mai puțin de cinci goluri pe tabelă, dar gazdele au revenit și au controlat finalul de joc, câștogând cu scorul de 38-31.

Pentru „roș-albaștrii” au marcat în partida de la Odorhei: Liberț 14 goluri, Pomian 6, Mihăilescu 4, Crăciun 3, Cîrchea 2, Radu și Bondor, câte un gol. Au mai jucat: Szilagyi, Zamfir, Munea, Ivancov.

În următoarea etapă, CSM Oradea va juca sâmbătă, 10 noiembrie, pe teren propriu, cu CS Minaur II Baia Mare.