Fotbaliștii de la Luceafărul Oradea și-au continuat seria jocurilor amicale

Fotbaliștii de la Luceafărul Oradea și-au continuat miercuri seara seria jocurilor amicale din această vară, cu un nou duel pe care l-au susținut în compania formației Unirea Livada.

După ce în prima partidă orădenii s-au impus cu scorul de 3-1, de această dată au câștigat și mai clar, cu 3-0, după ce la pauză au condus cu 2-0.

Golurile au fost marcate de Claudiu Codoban, în minutul 3, din penalty, Alexandru Iacob, în minutul 22 și Marius Matei, în minutul 67.

Pe lângă cele trei reușite, jucătorii de la Luceafărul au ratat însă și alte ocazii, astfel că după aspectul jocului, scorul putea fi mult mai mare.

Cu acest prilej, la formația orădeană a debutul și fundaşul central Andrei Cordoş, fotbalist în vârstă de 29 de ani, care s-a format la Universitatea Cluj, dar care a mai evoluat și pentru Dinamo, Pandurii, FC Botoşani, FC Vaslui și ASA Târgu Mureş, în România, respectiv la Frosinone (în Italia, Serie B) și la Maziya S&RC (campioana din Insulele Maldive).