Serie de ghinioane ale echipei bihorene de fotbal „Luceafărul”

Ghinioanele se țin lanț de echipa bihoreană de fotbal Luceafărul Oradea. Astfel, după ce miercuri a pierdut nemeritat în prelungiri, și sâmbătă jucătorii bihoreni au trebuit să se recunoască învinși, tot pe teren propriu, deși au dominat partida cu Juventus București și și-au creat o sumedenie de ocazii, iar la singurul șut spre poartă oaspeții au marcat și s-au impus cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Carabela, în minutul 73.
Jocul a început cu mai multe schimbări în echipa Luceafărul, față de partida de miercuri, Hlinca apărând în teren, Nogo sau Balla fiind titulari.
După un debut oarecum echilibrat, încet gazdele au pus stăpânire pe joc și și-au creat diferite ocazii, neconcretizate însă până la pauză.
Contrar cursului jocului în repriza a doua, în minutul 73, oaspeții au marcat, prin Carabela, din 6 metri.
La sfârșitul partidei, antrenorul gazdelor, Florin Fărcaș, și-a anunțat din nou demisia, de această dată, definitiv, după cum a declarat.
În etapa viitoare, Luceafărul Oradea va evolua în deplasare, la Satu Mare, pe terenul echipei locale Olimpia, sâmbătă, 3 septembrie.