Piloții de la C. R. T. Oradea, câștigători în circuitul de motociclism, Slovakia Ring

Circuitul Slovakia Ring, situat la circa 30 de kilometri de Bratislava, a fost gazda celei de-a treia etape din cadrul campionatului de motociclism viteză RoSbk. Piloții echipei orădene Carcover Racing Team s-au impus la clasa Superbike Challenge 1.000, prin Vigh Gyorgy și la clasa Rookies 600 prin campionul național, Cristian Ghitea. De asemenea, noul înregimentat în echipă, Octavian Negrea, s-a situat pe locul 3 la clasa RoSbk, rezervată doar piloților români.

Italianul Silvio Muzzalupo a avut o prestație bună la Supersport 600 unde s-a situat pe locul al V-lea. A absentat de la Carcover Racing Team reputatul pilot Janos Chrobak care nu s-a prezentat la startul cursei din Slovacia. Chrobak a fost antrenat, într-un alt concurs dar nu ca pilot ci ca antrenor al juniorilor pe care-i pregătește la școala sa de pilotaj. Ei bine de absența lui Chrobak a profitat pilotul orădean Papp Bela care a câștigat în Slovacia.