Sport
Echipa bihoreană de fotbal CS Diosig s-a calificat în faza a II-a a Cupei României la fotbal, ediția 2017-2018, după ce s-a impus miercuri după amiază, în județul Satu Mare, cu scorul de 2-0, în fața formației gazdă Luceafărul Decebal. Meciul s-a desfășurat pe o temperatură greu de suportat, dar și pe un teren greu
Miercuri 9 august, în jurul orei 7.30, în pădurea din localitatea bihoreană Hidișelul de Jos, în zona numită “Balta Moțului”, polițiștii Secției nr.5 de Poliție Rurală Oradea – Poliția Municipiului Oradea din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Bihor au depistat bărbatul bănuit că ar fi comis tâlhăria din seara de 8 august, asupra unui taximetrist
Fostul fotbalist, Iosif Erdei, decedat la 6 decembrie 2014, la numai 40 de ani, va fi comemorat de familie, prieteni, apropiați, de foștii colegi și de întreaga suflare fotbalistică din Bihor printr-o manifestare care se va desfășura sâmbătă, 12 august, pe Stadionul din Șuncuiuș. Va fi dezvelită o placă comemorativă la Stadionul din Șuncuiuș, care
Sâmbătă, 12 august, se desfășoară la King’s Land Country Club, UAMT Golf Cup 2017 cel mai important concurs de golf al lunii august din România. Așa cum îi spune și numele, UAMT Oradea este organizatorul acestui eveniment, o societate locală cu capital integral privat, având o experiență de peste 50 ani în domeniul fabricării de
Mai mulți sportivi legitimați la clubul CSM Oradea participă, în perioada 19-30 august, la întrecerile ediției a XXIX-a a Jocurilor Mondiale Universitare, competiție care se desfășoară la Taipei. Astfel, sportivul Sebastian Ionescu va juca în cadrul concursului de baschet masculin. El face parte din lotul național al României pentru acest eveniment. De notat că Sebastian
La doar doi ani de la înfiinţare, echipa orădeană de handbal feminin CSU CSM se află în impas, având în prezent situația incertă, după ce conducerea Clubului Sportiv Municipal a luat decizia de a-şi retrage total sprijinul acordat până în luna mai a acestui an, printr-un protocol de colaborare. Formația orădeană a participat în cele
Vicecampioana României la polo, formația orădeană CSM Digi s-a înscris în preliminariile Ligii Campionilor europeni – ediția 2017-2018. Astfel, echipa antrenată de către Dorin Costrăș și Ciprian Cîmpianu va continua seria participărilor în arena internațională. Între timp și Liga Eeuropeană de Natație, forul organizator al cupelor europele la polo pe apă, a anunțat calendarul pentru
Întrecerile Cupei României la tir cu arcul, desfășurate la Aninoasa, în județul Hunedoara, au adus mai multe clasări pe podium pentru sportivii orădeni de la clubul Redpoint. Cele mai mari emoţii le-a stârnit însă sportivul Horia Trempe-Cotuna, care are doar 7 ani și iar a cucerit aurul. Cele mai mari emoţii le-a stârnit însă sportivul
Satul Herneacova de lângă localitatea Recaș, din Timiș, a fost gazda tradiționalului concurs de mountaine bike XCO. Organizat pe renumitul ”Domeniu Herneacova”, concursul a atras un număr record de participanți care au avut de înfruntat, pe lângă caniculă (40 de grade la umbră) și un traseu dificil, cu urcări abrupte și multe viraje strânse, însă abordabil
În perioada 21-25 august, Salonta găzduiește o tabără școlară, la disciplina sportivă, tenis cu piciorul (futnet), o primă inițiativă de acest gen din România. După cum anunță organizatorii, tabăra se adresează copiilor cu vârste între 9 și 14 ani. Oferta include cazare, trei mese pe zi, înviorare matinală și două ședințe zilnice de antrenament sub comanda celor mai buni
Older Posts››
‹‹Newer Posts